Blog Innej Mamy i Innego Syna. O fajnych miejscach i wydarzeniach. O tym jak oswoić świat, gdy jest się trochę innym...

środa, 19 listopada 2014

Warszawa 1:25

  W ramach zdobywania Stolicy Inny Syn zawitał do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego.
         W pięknych wnętrzach Domu Towarowego Braci Jabłonowskich przy ul Brackiej 25 można            podziwiać Warszawę, której już nie ma. Makiety budynków w skali 1:25 zachwycają precyzją wykonania. Nie dziwi to zresztą- wszak po skrupulatnych analizach zachowanych rycin, map, czy fotografii, opracowaniu projektów. w ruch poszły drukarki 3D. Można też podziwiać ciekawą wystawę zabytkowych zdjęć Stolicy.


Wśród miniaturowych budowli Młody przechadzał się niczym Guliwer.Idea Parku Miniatur doskonale sprawdza się, kiedy człowiekowi trudno jest zapanować nad dużą przestrzenią . Niełatwo też czasem wyobrazić sobie nieistniejące już budowle tylko na podstawie zdjęć,czy nawet symulacji komputerowych.A tutaj po prostu można być!
Docelowo Park będzie liczył około 50 budynków. Gdzie znajdzie stałą lokalizację- póki co nie wiadomo. Latem eksponaty można było podziwiać w parku Sowińskiego na Woli.Trzymamy kciuki za szybkie znalezienie dogodnego terenu! Już nie możemy doczekać się mostów, dworców i kolejnych budynków, nie tylko z Warszawy, ale i z całego Mazowsza.
Ponieważ pogoda nie sprzyja teraz długim spacerom, zachęcamy do odwiedzin Parku Miniatur pod dachem  Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. A na koniec można w tamtejszej kawiarence, przy pysznej kawie lub herbacie, poczytać książki o Starej Warszawie. Polecamy, jako miejsce przyjazne Innym i nie tylko!

8 komentarzy:

 1. Świetny ten park miniatur! Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest w Warszawie. Dzięki za informację :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie trzeba zobaczyć! Polecamy!

   Usuń
 2. Aż się łezka w oku kręci. Ja uwielbiam historię i na pewno kiedyś odwiedzę ten park miniatur:)) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas jest w budowie, więc kiedy przeniosą go do jakiegoś stałego miejsca, to dopiero będzie odlot. W planach jest nawet kolejka dla dzieci!

   Usuń
 3. Wow, niesamowite robi wrazenie ten park miniatur!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetne miejsce dla dzieciaków! Kiedy będziecie w Polsce, koniecznie musicie się wybrać.

   Usuń