Blog Innej Mamy i Innego Syna. O fajnych miejscach i wydarzeniach. O tym jak oswoić świat, gdy jest się trochę innym...

środa, 22 października 2014

Wszystkie stworzenia małe i duże... cz.2

Pewien zwierz mieszka z Innym Synem w pokoju. Hałasuje jak uciążliwy sąsiad- wskakuje na swój dom, piszczy, kwiczy, przestawia miskę z jedzeniem. Oto nasza świnka morska, a raczej świnek- Maniek.Maniek jest osobistym zwierzakiem Młodego. Ciężar opieki spoczywa wyłącznie, no może głównie na Wojtku
. Maniek niedawno dołączył do drużyny godnie zastąpiwszy świnka Juliana, który latem zakończył swój żywot. Śmierć ulubionego zwierzaka nie jest łatwym doświadczeniem, nie tylko dla Innego Syna. Ale cóż, z umieraniem i stratą też trzeba umieć się pogodzić.To też nie odłączana część życia, które nie przynosi wyłącznie miłych niespodzianek.
Tak więc, teraz nastał czas Mańka. Świnek jest bardzo przystojny i towarzyski. Sporo czasu spędza w ogromnej szufladzie, która służy mu za wybieg. Początkowo Maniek zaszywał się w kącie i nie chciał korzystać z szufladowej przestrzeni. Powoli jednak podbija teren i szufladowanie staje się codzienną atrakcją.
Nie zapominajmy jednak, że Maniek jest świnką. Morską, ale jednak świnką. I jak na świniaka przystało jego klatka szybko zmienia się w chlewik. Jedynym wyjściem jest częsta wymiana ściółki. I to już wyłączny obowiązek Wojtka. Czasami chętnie, czasami jęcząc i wzdychając, Inny Syn oporządza mańkową klatkę.Kosztuje go to sporo wysiłku, ale radzi sobie świetnie! A jak leń Młodego dopada to następnego dnia w pokoju,który dzieli z Mańkiem trudno wytrzymać. Kwiatami to tam nie pachnie..Na szczęście są jeszcze drzwi, które pozwalają przeżyć reszcie rodziny. Wojtek szybko jednak z problemem się rozprawia, bo kto lubi mieć bez przerwy zamknięte drzwi, jeszcze w takich warunkach.Maniek też lubi mieć czysto ( to chyba niezbyt "świńska" cecha), nagradza więc starania opiekuna radosnym gruchaniem i gulganiem .


Maniek kocha jeść.  Kiedy  jest głodny wrzeszczy jakby go ze skóry żywcem obdzierano. A, że głodny jest zaraz potem kiedy skończy jeść, donośny pisk rozlega się często.Lepiej nie myśleć, jakby wyglądał, gdyby go tak karmić na żądanie? Co ciekawe, cwana bestia siedzi cicho kiedy nikogo nie ma w pobliżu. A niby taki mały rozumek! Niestety najgłośniej i najczęściej wrzeszczy na widok(?) piszącej te słowa. No więc udaję, że odbieram to jako dowód miłości, a nie świńskiego odruchu Pawłowa pt. " Inna Mama=Pełna Micha". Mimo pewnych uciążliwości, wszyscy kochamy Mańka!

8 komentarzy:

 1. Mój Pierworodny ma teraz chomika, którego kochamy miłością wielką. Niestety chomiczki żyją krótko:((. Wasza świnka przecudowna i nie dziwię się, że podbiła Wojtka i wasze serca. Haha Obawiam się, że to sprytne zwierzątko rzeczywiście zauważyło, że to ty go karmisz. Mądry zwierzak:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Boziu, jaki Maniek jest słodki :-). Aż by się chciało go przytulić i wytarmosić :-). A co do pisków na Twój widok, to moja kotka ma to samo :-p. Mąż może wchodzić do kuchni 100 razy i nic, a ja wejdę raz, a ona już wyskakuje nie wiadomo skąd i waruje mi przy nodze :-), pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi świnka morska kojarzy się bardzo źle. Kiedyś dostałam jedną na gwiazdkę. To był najgorszy prezent jaki kiedykolwiek dostałam. Mama zabrała ją z domu szybciej niż przyniosła. Może to dlatego, że marzyłam wtedy o chomiku, miłym, przytulnym, a tu dostałam zwierzątko głośne, które ciągle piszczy i nie daje spać do tego gryzie przy każdej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwierzak jako prezent, to chyba nie najlepszy pomysł... My kochamy Mańka mimo paru niedogodności. A swoją drogą chomiki też nieźle "dają" w nocy. Wiem- miałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochani
  Nominowałam Was do Liebster Blog Award.
  Szczegóły tutaj: http://gibonikowamama.blogspot.com/2014/10/nominacja-do-liebster-blog-award-razy-2.html
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękujemy! Jesteśmy wzruszeni i poruszeni!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tez mialam swinke morska Perelke. Kochalam ja nad zycie. Wojtus, fajna masz swinke ! :)

  OdpowiedzUsuń