Blog Innej Mamy i Innego Syna. O fajnych miejscach i wydarzeniach. O tym jak oswoić świat, gdy jest się trochę innym...

niedziela, 15 maja 2016

O chłopcach co wyszli z lasu...

         Maj, pogoda jak marzenie,. Życie jest piękne! Przy takich okolicznościach przyrody nie trzeba specjalnie wysilać umysłu, aby zorganizować dobrze kawałek czasu. Moi Panowie, na ten przykład, poszli w las. Bynajmniej nie na polowanie, choć towarzyszył im pies myśliwski.Czworonogowi bardziej jednak w głowie aportowanie piłeczki i drapanie się po brzuchu zeszłorocznym wrzosem, niż tropienie zwierzyny.


     Cóż, o kolację musiałam zatroszczyć się sama...
Chłopcy zaopatrzyli się za to w stare reklamówki oraz jednorazowe rękawiczki .I poszli...sprzątać świat.


Nie trzeba być uzbrojonym w lornetki. lupy, wykrywacze metalu czy inny sprzęt do szukania tego, czego nie widać. Śmieci w lesie widać. Aż za dobrze. Czasami zastanawiam się "co autor miał na myśli" porzucając w samym środku lasu pięć butelek czy niezliczoną ilość opakowań, po zazwyczaj mało zdrowej żywności. Nie tylko wnikliwy poszukiwacze skarbów z łatwością napatoczy się na gustownie zapakowany worek ze śmieciami tuż przy leśnej ścieżce. Ba, nawet kanapę i krzesła lekko zużyte można na łonie przyrody odnaleźć.        A podobno duża ilość tlenu sprzyja pracy komórek mózgowych. Czyżby jednak nie u wszystkich to działało? Najwyraźniej jest jakaś grupa nieszczęśników, którym leśne dotlenienie nie służy, a co gorsza szkodzi. Kochani nie róbcie sobie krzywdy! Ratujcie swoje zwoje i ...trzymajcie się z dala od lasu.6 komentarzy:

 1. Właśnie to jest najgorsze, że ten co zostawia śmieci w lesie nie myśli. Na szczęście, są tacy wspaniali ludzie jak Wojtek i inni, którzy myślą za dwóch:)
  Ps. Super macie tego futrzaka, prawdziwy myśliwski:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może na niektórych nadmiar świeżego powietrza działa"zamulająco"? Biedaki...
   Futrzak jest super,ale raczej "myśliwski":)

   Usuń
 2. Kocham konwalie. Brawa dla Wojtka za sprzatanie lasu... to wielki gest!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety powoli czas konwalii mija. Do następnego roku!:)

   Usuń
 3. No niestety, ludzie coraz częściej wyrzucają swoje rzeczy gdzie popadnie, niejednokrotnie myląc las z wysypiskiem śmieci. A efekty są jakie są. Swoją drogą ciekawe, jakby się czuli, gdyby ktoś w ich mieszkaniu pozostawiał hm, odpadki? Dobrze, że są jeszcze osoby takie jak Wojtek, które bezinteresownie i z uśmiechem na ustach sprzątają po nich. Brawo chłopie, tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Wojtka sprzątanie lasu to bardzo fajne zajęcie. Z własnym pokojem bywa gorzej, ale przecież nie można być idealnym:)

   Usuń